Aktuality

New York

KRÁSY NEW YORKU - poznávací zájezd
 
4.5. - 10.5.2014
se snídaní

39 750,-Kč
 
Nejlidnatější metropole Spojených států amerických, rozkládající se na východním pobřeží země při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu, je rovněž známá pod přezdívkou Velké jablko. New York tvoří pět částí: The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island. Je nejen světovým obchodním centrem, ale také střediskem umění, kultury, sportu a mnoha dalších odvětví. Vyniká svou architekturou, pro niž jsou typické výškové budovy. Jeho obyvatelé reprezentují nejrůznější světová etnika. Poznejte jedinečnou atmosféru a tamní specifi ckou kulturu, kterou město oplývá. Navštivte světově proslulá místa – Sochu svobody, Central Park, Wall Street, Times Square a mnoho dalších.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den
Odlet z Prahy. Sraz na Letišti Václava Havla v Praze. Po příletu do New Yorku transfer do hotelu, ubytování, úvodní orientace a seznámení s programem.

2.den
Vaše celodenní prohlídka New Yorku začne návštěvou čtvrti Midtown a prohlédnete si architekturu hotelu Waldorf-Astoria, GE Building a katedrálu sv. Patrika. Z vyhlídkové plošiny Rockefellerova Centra (Top of the Rock) se Vám naskytne pohled na Manhattan z úchvatné ptačí perspektivy. Poté budete pokračovat po 5. Avenue proslavenou luxusními butiky věhlasných značek, Trump Building, hotelem Plazza a dalšími zajímavostmi. Projdete se po Central Parku i s jeho Strawberry Fields Johna Lennona.

3. den
Volný program bez průvodce, který můžete využít k návštěvě např. Metropolitního Muzea, plného pokladů světového umění, nebo Amerického přírodovědného muzea, případně také Muzea moderního umění MoMa, nebo k nákupům. V podvečer pak doporučujeme pozorovat přicházející soumrak z vrcholku druhé nejvyšší budovy ve městě – Empire State Building. Vstup do všech těchto atrakcí je zahrnut v ceně zájezdu.

4. den
Dnešní den zahájíte pěším přechodem Brooklynského mostu směrem z Brooklynu na dolní Manhattan. Uvidíte radnici města, Ground Zero - místo, kde stávaly budovy World Trade Centra a kde v současnosti stojí Věž Svobody (Freedom Tower). Následovat bude Trinity Church a fi nanční pupek světa - Wall Street s burzou a Federal Hall. Potom půjdete po Water street až na jižní cíp Manhattanu, kde se nachází Battery park s kruhovou pevností Clinton a výhledem na Sochu Svobody.

5. den
Nejprve si prohlédnete nádraží Grand Central a cestou k nalodění k okružní plavbě uvidíte Chrysler Building ve stylu art deco, Městskou knihovnu, nový green mrakodrap Bank of America, Bryant Park a Times Square. Poté vás čeká okružní plavba kolem Manhattanu v délce 2 hodiny. Poplujete po 2 vodních tocích, pod Brooklynským, Manhattanským a Williamsburgským mostem. Z lodi uvidíte Ellis Island, sochu Svobody, Empire State Building, Freedom Tower a mnoho dalších památek, u kterých jste se zastavili v předchozích dnech. Po dokončení okružní plavby, budete mít možnost individuální prohlídky válečné lodi Intrepid, která kotví hned vedle lodi Circle line. Součástí výstavy je raketoplán Enterprise. Muzeum Intrepid zavírá v 17. hodin.

6. den
Během dopoledne ještě máte možnost využít volno na nákupy, odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

V ceně je zahrnuto
Letecká doprava na pravidelné lince, Praha - Varšava - JFK - Varšava - Praha v ekonomické třídě, 5 noclehů v hotelu *** se snídaní, 3 celodenní prohlídky a služby česky hovořícího průvodce, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.